Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri

Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri

Organik Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri Ve Uygulamaları Nelerdir?

 

Instagram, düzenli şekilde takipçi rakamını arttırmaya devam etmektedir. Durum bu olunca, bu platform yalnızca paylaşım hesabı olmanın dışına çıkıyor. Değişik amaçlar ile kullanılan Instagram, son senelerde yoğun bir biçimde e- ticaret sitelerinin kullanmış olduğu uygulamaların içerisinde yer almaya başlamıştır. Uygulama sayesinde yapılan gösteriler, satışlar, geniş takipçi kitlesine yayılma olanağı bulmuştur. Bu vaziyet doğal şekilde takipçi sayısını çoğaltmayı zorunlu şekle sokmuştur. Bunun adına organik takipçi arttırma metodu kullanılmaya başlanmıştır.

 

 Organik Takipçi Ne Anlama Geliyor?

 

 Organik takipçinin anlamı, doğal takipçi manasına gelmektedir. Bu takipçiler yalnızca sayı şeklinde var olmamaktadır. Devamlı takip halindedir, beğenir ve yorum yaparlar. Devamlı etkileşim halindedirler. Organik takipçilerin, bireye sağlamış olduğu en önemli avantaj, kişinin alanına ilgi duyup takip etmesidir. Bu da düzenli yorum, takip, beğeni ya da satın alma gibi etkileşimleri meydana getirecektir. Bu biçimde Instagram hesabı, amacına ulaşmış olur. Organik takipçi arttırmanın yolları hakkında bilgi vermek faydalı olacaktır.

 

 Organik Takipçi Çoğaltmanın Yolları

 

 * Profil Resmi

 

 Herhangi yerde çıkıldığı zaman bilhassa öneriler bölümünde ilk dikkat çeken saha kişinin profil resmidir. Kişinin hesabı kişisel ise herhangi bir fotoğraf koyulabilir. Fakat belli bir hedef adına açılmış ise, ziyaretçilerin dikkatini çekmesi gerekir. Belli bir marka yönetiliyor ise, bu markanın logosu farklı olmadan koyulmalıdır. Bu biçimde insanlar, markanın logosuna dikkat verecektir. Kişi hangi alanda profil açmış ise, bireyi o biçimde temsil eden bir resim koyarak, takipçilerinin ilgisini çekecektir. Bu biçimde organik takipçi kazanılabilir.

 

 * Paylaşımların Niteliği

 

 Profil resmi, kimi zamanlarda takipçi kazanmayı sağlarken kimi zamanlarda da yetersiz haldedir. İçeriğe bakıldığı zaman, birey kendine bir şey katmayacağını düşünmekteyse, kişiyi takip etmez. Bu sebeple nitelikli paylaşımlar yapılmalıdır. Kişinin olanağı varsa, fotoğraflarını profesyonel kamera ile çekmelidir.

 

 Bunun dışında imkan yok ise çözünürlüğün yüksek olmasına dikkat edilmelidir. Arka planın her zaman aynı olması ve aynı efektlerin kullanılır olması daha uzman bir görüntüye yer verir. Bu metodu kullanmak daha hoş hava yaratacaktır. Kaliteli ve bilgilendirici içerikler, bu biçimde Instagram takipçi arttırma metotları arasında yerini alacaktır.

 

 * Paylaşımların Sürekli Olması

 

 Takipçiler, kişiden istikrarlı olmasını ister. Bir gün paylaşım yapıp, bir hafta paylaşım yapılmıyorsa var olan takipçilerin kaybedilmesi olasıdır. Bu sebeple, iyi bir yere gelinmek isteniyorsa düzenli bir şekilde paylaşım yapılması önemlidir. Gün içerisinde iki veya üç paylaşım yapılacaksa, bu üst üste yapılmamalıdır.

 

 Belli aralıklar ile yapılan paylaşımlar, daha iddialı oluyor. Her gün aynı saatler içerisinde paylaşım yapmak da çok önemlidir. İyi bir kitle kazanılmışsa, o saatlerde sayfa içerisinde olacaklardır. Bu da takipçilerin bireye güven duymasına yardımcı olacaktır. Bu biçimde hem takipçi sayısı korunur hem de yeni takipçilere olumlu izlenim bırakılmış olur. Bu sayede de organik takipçi sayısı yavaş bir şekilde arttırılabilir.

 

 * Hashtag Kullanmak

 

 Eskiden zamanlarda gönderilere sayısızca etiket yapmak sıkıntıya neden olmuyordu. Günümüzde ise çok fazla yapılan etiketlerin, hesabı geçici olarak engellemektedir. Bu sebeple yapılacak olan etiket sayısı 5'i geçmemesi gerekmektedir. Gönderilere hashtag eklendiği zaman, İnstagram içerisinde bu kelimeyi aratanların, paylaşım kısmında çıkılması kesin olacaktır.

 

 Etiket tercihinde dikkat edilmesi gereken kimi noktalar yer almaktadır. Etiketi paylaşıma eklemeden, arama bölümüne yazılması gerekir. Arandığı zaman bununla alakalı kaç paylaşım yapıldığı yazılmıştır. Bu biçimde en fazla paylaşımı yapılan, alan ile ilgili 5 etiketi gönderiye eklemek doğru olacaktır. Bu biçimde, o kısımdaki paylaşımlar dikkat çektiği zaman, bu organik takipçi şeklinde bireye geri dönecektir.